Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Resim bulunamadı

pvc_views: 17747

SağLık

28 Ocak 2010

ekledi.

1 yorum yazıldı

2704 kez incelendi.

oksuruge-ne-ıyı-gelırKış aylarının gelmesi ile beraber herkeste bir öksürük sıkıntısıdır ki alır başını gider. Doktorlar,antibiyotikler derken kimimiz çok çabuk atlatırken kimimizde günlerce hatta aylarca kurtulamayız bu problemden. Ancak doğamızın bize sunduğu müthiş bitkiler ve diğer besinler sayesinde aslında ilaçtanda daha etkili bir şekilde kurtulabiliyoruz. Peki neler yapabiliriz öksürükten kurtulabilmek için?
Öncelikli olarak çoğumuzun bildiği bir yöntem olabilir belki ama bilmeyenler için paylaşmak isterim. Müthiş bir karışım vardır öksürüğe iyi gelen. Tarife bakarsak ta malzemeler:
Bir küçük kavanoz bal
3 tatlı kaşığı zencefil (toz zencefil olacak)
Yarım limon
Bu üç malzeme karıştıralacak ve sabah akşam birer tatlı kaşığı yenilecek. Zencefilin o mükemmel nefes açıcı özelliği ve balın müthiş mucizesi birleşince öksürükten çok çabuk kurtulmamız da mümkün.
Ayrıca yine nane,limon ve ıhlamuru kaynatıp içtiğiniz taktirde de en azından öksürüğe bir de gribin eklenmesini de engellemiş olursunuz.
Soğuk kış günlerinde evinizden özellikle zencefil ve balı eksik etmemenizi tavsiye ederek herkese sağlıklı günler diliyoruz 🙂
Ayşegül Gedik

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. şebnem dedi ki:

    ya ben iğne yaptılar geçmişti dedem öksürükden bana gerçirdi gene iğne olmak şartmı iğne yaptırabilirmi bana yardım edin

Yorum Yaz

Kişisel web sitesi